23. Peryön İnsan Yönetimi Kongresi Planlamam ve Ön Hazırlıklarım

Kongreler, zirveler ve eğitimlerin programları, düzenleyici kurumlar tarafından incelikle planlanmakta, kimlerin konuşmacı/eğitimci olacakları da hassas bir şekilde analiz edilmektedir. Ancak bu planlamalar yapılırken genelde tarihler es geçiliyor. Bu tip organizasyonlara aktif çalışma hayatından birçok kişinin katıldığı varsayımı ile ay sonları ve başlarına denk getirmemek bence önemli. Sanıyorum Peryön bunu fark ederek bu sene benim de katılacağım kongresi için 16-17 Kasım 2015 tarihlerini seçmiş.

Elbette ben de kongre öncesi kişisel hazırlıklarımı yapmaya başladım. Önceliği de programa verdim. Program o kadar dolu ki hangi oturumlara katılacağını seçmek de ayrı bir iş. Seçim yaparken olabildiğince karma bir yapı tercih etmeye ve çok kalabalık konuşmacıların yer aldığı oturumları seçmemeye çalıştım (konu çok dağılıyor).

Beklentilerim:

  1. Daha çok uygulama, daha az teori
  2. Daha fazla güncel bilgi, daha az kuşak ayrımı (no more GEN Y)
  3. Daha çok uygulamaya yönelik bilgi.
  4. Bir de daha fazla uygulama ve örnek dinlemek istiyorum demiş miydim?

1. GÜN:

İlk Paralel Oturum: Yeni Dünyada Eğitim Konuşmacılar: Banu İşçi Sezen ve Dr. Ecmel AyralMerak edilen: Güncel gelişmeler neler? Eğitim hangi yöne kayıyor? Küresel uygulamalar? Beslenme Çantasından çok emin değilim. İnsan Kaynakları Blogger arkadaşlarım ile laflamayı tercih edeceğim gibi görünüyor. Bir ihtimal Rüzgar Mira Okan’dan Stilini Yansıt dinleyebilirim

İlk günün ikinci paralel oturumda biraz kararsız kaldım. İSG özel ilgi alanım ancak Dijital bölümü de merak ediyorum. Ağırlık İSG’de.

İkinci Paralel Oturum: DNA’mızdaki İş Güvenliği Kodu Konuşmacılar: Ergün Tüzün (Mod), Fatih Koç, Helen Davitt Merak Edilen: Büyük organizasyonlarda İSG uygulamaları neler? Seviye ve hedef?

Üçüncü Paralel Oturum: İlişki Yönetimi Konuşmacılar: Gaye Özcan (Mod), Rıza Kadılar, Murat Dokur Merak edilen: İşletmelerde ilişki yönetimi püf noktaları, bireysel ilişki yönetimlerinde dikkat edilmesi gerekenler. Nasıl geliştirilir, nasıl yönlendirilir?

Dördüncü Paralel Oturum: Aktif Yurttaşlık Konuşmacı: Ole Kassow Merak edilen: Nedir? Neler yapılıyor? Neler yapılabilir?

2. GÜN:

Birinci Paralel Oturum: En çok zorlandığım bölüm bu. Yetenek yönetimi, iş hukuku ve liderlik bir arada. Şahsen tanıdığım ve bilgilerinden yararlandığım Av. Erdem Özdemir ve pek değerli İpek Aral’ın İş Hukuku oturumu bir parça daha önde. Ama buna son saniyede karar vereceğim. Beslenme çantasını 2. Günde de es geçmeyi düşünüyorum.

İkinci Paralel Oturum: Girişimcilik, Bağlılık ve Liderlikte Fark Yaratmak Konuşmacılar: Murat Yeşildere (Mod), Yiğit Oğuz Duman, Nevzat Aydın

Üçüncü Paralel Oturum: Liderlik Nöropsikolojisi Konuşmacılar: Çağlayan Aktaş (Mod), Uğur Özkutlu, Kemal Kuşçu Merak edilen: Bilmediğim ve öğrenmek istediğim bir kavram.

Benim planlamam bu şekilde.

Unutulmaması gereken en önemli şeyler: Telefon, tablet vs ve elbette şarj aleti. Kongreye katılım daveti için Peryön Akademi’den Murat Bey’e teşekkür ederim.